O triede "MHD 2.0"

== dokumentácia ==     == download (alpha3) ==

Popis triedy

Trieda MHD 2.0 slúži k parsovaniu údajov zo stránky http://imhd.sk/. Získane údaje vie cachovať dvoma spôsobmi. Prvým spôsobom je klasické serializovanie a následne uloženie do cache súboru. A druhým je ukladanie do RAM pamäte pomocou služby/triedy MEMCACHE, ktorou sa dá rozšíriť PHP. Vytahovanie získaných dat pomocou cache je možne do 5-7ms, čo nám poskytuje široké spektrum možnosti pre prácu s ňou. Ukážku použitia triedy si môžeme všimnuť na nasledovnom príklade:

	
 <?php
  ...
  #vytvorenie instancie
  $mhd = new MHD();
  #získanie zástavok pre spoj 10
  $zastavky = $mhd->getStops('10');
  #získanie odchodov pre spoj 29, zo zástavky Stanič. nám
  $odchody = $mhd->getDepartures('29', 'Staničné nám.'); 
  ...
 ?>
	

Ako si môžeme všimnuť práca s triedou je veľmi jednoducha a môže slúžiť ako vhodný doplnok pri tvorbe naších webových aplikácií. Momentalne je vo vývojovom štádiu, preto všetky chyby a nedostatky, ktoré v nej nájdete hláste autorovi na mail: janci@janci.net. Tiež môžete na posielanie svojich dotazov využiť formulár, ktorý sa nachádza na tejto stránke.

Súčasťou triedy sú aj ďalšie tri súbory. Prvým je súbor s funkciami a ďalšie dva obsahujú triedy na prácu s cache. Tiež po stiahnutí si môžete všimnúť súbor "index.php", kde sa nachádza jednoduchý príklad použitia aj s meraním dĺžky trvania programu.

Chceš mať vždy najaktuálnejšiu verziu triedy? Chceš pomôcť pri jej vývoji? Chceš podporiť vývoj tejto triedy? Alebo len chceš okomentovať túto triedu? Ak si aspoň na jednu z predchadzajúcich otázok odpovedal áno, tak potom je tu aj pre teba Git: http://github.com/janci/MHDv2.
git clone git://github.com/janci/MHDv2.git

ChangeLog

 • [29.09.2011] GIT: fix knižnice Peťom Piatničkom
 • [04.07.2010] GIT: fixnutie posledného spoja
 • [04.07.2010] zdrojove kódy umiestnené na Git: http://github.com/janci/MHDv2
 • [03.06.2010] Uvolnená verzia Alpha3
 • [03.06.2010] FIX: Opravená funkčnosť, kt. prestala fungovať
 • [03.06.2010] Pridaná trieda DummyCache - pre necachovanie
 • [03.06.2010] Test pre mesta BA, KE, BB


== dokumentácia ==     == download (alpha3) ==

Príjemne strávený čas pri vývoji vaších aplikácií.